Jarmark Dominikański 2013

Wypoczywając w Jastrzębiej Górze, warto wybrać się do Gdańska i odwiedzić Jarmark Dominikański, który potrwa od 27 lipca do 18 sierpnia. Historia gdańskiego jarmarku dominikańskiego sięga XIII wieku, więc Jarmark jest już organizowany od ponad 700 lat!

A co można znaleźć wybierając się na to wydarzenie? Przede wszystkim ponad 1000 stoisk z antykami, ze starociami i wyrobami artystycznymi, rzemieślniczymi i regionalnymi oraz szereg wydarzeń kulturalnych, artystycznych i koncertów.

Informacja ze strony: trójmiasto.pl

Imprezę otworzy 27 lipca o godz. 12 teatralna parada na Długim Targu. Kronikarz opowie historię jarmarku, władze symbolicznie przekażą klucz do miasta kupcom, a kulminacją będzie koncert na 753 uderzenia na największym bębnie świata. W tym momencie Długi Targ zaludni się barwnymi postaciami na czele z symbolem jarmarku – kogutem oraz patronem kupców – Hermesem, który pojawi się w aż dwudziestu wcieleniach. Uroczystość zamknie koncert Urszuli na Targu Węglowym o godz. 21:30 oraz pokaz sztucznych ogni.

Na tej samej scenie w czasie jarmarku odbędą się pozostałe występy, m.in. 9 sierpnia zagra Warsaw Afrobeat Orchestra, 10 sierpnia – Maja Kleszcz & Incarnations, 11 sierpnia – Kim Nowak, 16 sierpnia – Vavamuffin. Muzyczną nowością tegorocznego jarmarku będzie wspólny koncert 2 sierpnia Moniki Kaźmierczak, która zagra na carillonie oraz DJ Paryssa.

Szczegółowy program Jarmarku Dominikańskiego oraz mapkę można znaleźć na stronie: jarmark.trojmiasto.pl

Zdjęcie: Brosen

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *